Antrepo İşlemleri

Antrepo işlemleri ile dış ticarete konu olacak mal ve ürünlerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz. Güven ve kalite ile muhafaza işlemlerine kapı aralayan Performans Gümrük Müşavirliği sizlerden gelen taleplere en ideal çözümleri sağlamayı da ihmal etmez. Bu bağlamda antrepo işlemlerinizin nasıl ve ne şekilde gerçekleştirileceğini titizlikle değerlendirmelisiniz.

Antrepo İşlemleri Ne Anlama Gelir?

Uluslararası ticaretin en önemli kavramlarından bir tanesi olan Antrepo zaman zaman bireylerin bilmedikleri bir kavram olarak kabul edilir. Bu bağlamda hem antrepoyu hem de antrepo rejimini açıklayarak daha avantajlı çözümlere imkân tanımak gerekmektedir. Bu bağlamda da uluslararası ticaret işlemlerinin kolaylaşmasına imkân sağlamak muhtemel olacaktır.

Antrepo; ithalat vergileri henüz ödenmemiş ve ticaret politikası önlemlerine tabi tutulmamış eşyanın muhafaza edildiği yer olarak kabul edilmektedir. Klasik bir depoya benzese de işlevsel anlamda daha farklı çözümler sağlar. Antrepoda bulunan mal ve ürünlerin ihracat önlemlerinden yararlanması ve antrepo rejimine tabi tutulmasından da söz edilebilir. Burada amaç malların gözetimini sağlamaktır.

Performans Gümrük Müşavirliği olarak antrepo çözümleri çerçevesinde en kaliteli seçenekleri sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Üstelik kaliteli ve kullanışlı seçeneklere de kapı aralamak adına sizlerden gelen taleplere kulak veriyoruz. Gümrük işlemlerinin daha kolay gerçekleştirilmesine imkân sağlarken antrepo sayesinde işlemleri bambaşka bir noktaya ulaştırıyoruz.

Antrepo-İşlemleri

Antrepo İşlemleri Esnasında Kullanılan Antrepo Türleri

Antrepo işlemleri sırasında kullanılan antrepo türlerini özel ve genel olmak üzere 2 ana kısımda ele almak muhtemel olacaktır. Bu bağlamda da söz konusu sınıflandırmanın nasıl gerçekleştirildiğini değerlendirmeliyiz. Performans Gümrük Müşavirliği olarak size uygun çözümler sağlarken aldığınız hizmeti her yönüyle bilmenize de imkân tanıyoruz.

Genel Antrepo

Eşya konması adına işletilen ve herkesin kullanabileceği antrepo çeşidi olarak kabul edilmektedir. A, B ve F sınıfı antrepolar genel sıfatını kazanırken burada herkesten kasıt özel niteliği olmayan her türlü maldır. Siz de bir antrepo hizmeti alırken genel antrepo çözümlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Özel Antrepo

Özel antrepolara konabilecek olan malların sadece antrepo işleticisine ait olması gerekmektedir. C, D ve E sınıflandırması yapılan bu antrepolarda bazı özel nitelikli maddelerin muhafazası da mümkündür. Bu nedenle de özel antrepoların daha kapsamlı çözümler sunduğunu ifade edebiliriz.

  • Özel antrepolarda parlayıcı ve patlayıcı maddeler,
  • Bir arada bulunmaları risk oluşturacak olan eşyalar,
  • Muhafazası özel düzenekler gerektiren eşyalar saklanabilir.

Performans Gümrük Müşavirliği olarak antrepo konusunda ihtiyacınıza uygun çözümler sağlarken kalite ve kullanışlılığı da yakalamayı arzu ediyoruz. Bu kapsamda size sadece kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizden yarar sağlamak kalacaktır. Tecrübe ve kalite odaklı çözümlerle uzun yıllardır hizmet veren Performans Gümrük Müşavirliği antepo konusunda iş ortağınız olmayı başarır. Siz de antrepo çözümlerinden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.