Gümrük Mevzuat Danışmanlığı

Gümrük mevzuat danışmanlığı, firmamız tarafından sunulan önemli danışmanlık hizmetleri arasında yer almaktadır. Günümüzde kamu ve özel sektörde işleyişi sağlamak açısından pek çok iş kolu bulunmaktadır. Söz konusu iş kollarından bir tanesi de gümrük danışmanlığıdır. Gümrük danışmanlığı kapsamında dış ticaret ile ilgilenen firmalara profesyonel bir şekilde hizmet sağlanmaktadır. Gümrük müşavirliği danışmanlığı olarak da ifade edilebilen bu hizmet kapsamında firmamızın en kaliteli hizmetler ile size ulaşmaktadır. Gümrük müşavirliği hizmeti kapsamında söz konusu sürecin takip edilmesinin dışında hemen her türlü dış ticaret işlemleri için danışmanlık hizmetleri de sunulmaktadır. İdare ile mükellef kişiler arasında olan iş sürecinin tesisi, dış ticaret hareketlerinin yasalar için uygun bir şekilde faaliyet gösterilmesini sağlar.  Gümrük mevzuat danışmanlığı hizmetinin kapsamını aşağıdaki gibi sıralamamız mümkündür.

Gümrük Mevzuat Danışmanlığı

Gümrük Mevzuat Danışmanlığı Neleri Kapsar?

İhracat ve ithalat pazarının önemli bir konuma gelmesi nedeni ile pek çok firmanın dış ticaret alanında faaliyet göstermeye başladığını ifade edebiliriz. Üretilen ürünlerin satışında en kaliteli ve kusursuz bir şekilde destek almak isteyen kişiler gümrük mevzuat danışmanlığı hizmetinden yararlanmaktadır. Gümrük mevzuat danışmanlığı kapsamında uluslararası alanda gerçekleştirilen tüm ticari ilişkiler ile ilgili danışmanlık yapılması söz konusudur. Bu noktada en önemli hususun ise karşılıklı güven olduğunu söyleyebiliriz. Gümrük mevzuat danışmanlığı kapsamında aşağıdaki hizmetlerden faydalanmak mümkündür.

 • Firmaların dış ticaret ve gümrük işlemlerinin planlanması,
 • Güncel mevzuat ile danışmanlık hizmeti sunulması,
 • Belgelerde bulunan eşyaların karşılığı olan GTİP numaralarının tespit edilmesi,
 • Gümrük rejimleri ile ilgili çeşitli danışmanlık hizmetlerinin sağlanması,
 • Dış ticaret ile ilgili her türlü vergi mevzuatına danışmanlık hizmetinin sunulması,
 • Menşe ve kıymet ile ilgili çeşitli gümrük mevzuat danışmanlığı hizmetlerinin verilmesi.

Siz de yukarıda bahsedilen gümrük mevzuat danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gümrük Mevzuat Danışmanlığı Neden Önemlidir?

Gümrük Mevzuatı, ülkemizde en kapsamlı mevzuatlardan bir tanesi olurken ithalat ve ihracat işlemleri gerçekleştiren markaların bu alanda bilgi sahibi olması şarttır. Mevzuata hakim olmayan ve gümrükleme süreçlerine girişen işletmeler için ciddi zorluklarla karşı karşıya kalmak söz konusu olacaktır. Bu nedenle de bir Gümrük Mevzuat Danışmanlığı’na başvurmalısınız.

Performans Gümrük Müşavirliği olarak mevzuat ile alakalı size sunduğumuz çözümler sayesinde şu avantajları ön plana çıkarıyoruz!

 • Mevzuattan kaynaklanacak noksanlıkların önüne geçiyoruz,
 • Gümrükleme işlemlerinde eksiksiz bir sürece kapı aralamanızı sağlıyoruz,
 • Beyannamede hata ya da eksiklikleri önlüyoruz,
 • İthalat ve ihracatta size avantaj sağlayacak muafiyetler hakkında bilgi veriyoruz,
 • Dahilde İşleme ve Hariçte İşleme gibi çözümlerde size destek oluyoruz.

Siz de en özel seçeneklerden yarar sağlamak adına Performans Gümrük Müşavirliği’ne başvurabilirsiniz. Gümrük müşavirlerimizin kalitesi sayesinde başarı odaklılığı yakalayabileceksiniz. Üstelik elde ettiğiniz avantajlarla da hizmetin kalitesini fark edeceksiniz.