Motor Kurye Hizmeti

Motor kurye hizmeti, firmamız tarafından sunulan önemli hizmetlerden bir tanesidir. Müşterilerimizin bize ya da bizim müşterilerimize göndermek istediğimiz bazı evraklar olabilir. Bu durumda motor kurye hizmeti ile kusursuz ve hızlı bir şekilde evrak gönderebilmek mümkün hale gelmektedir.

Motor kuryeleri, küçük eşyaları şahsen toplar ve teslim eder. Bunlar genellikle acil ve güvenli taşıma gerektiren gizli mektuplar veya belgelerdir. Motosikletli kuryeler, günde yaklaşık 100 mil yol kat ederek şehir genelinde pek çok sefer yapmaktadır. Gürültülü şehir trafiğinde sürekli çalışan motor kuryelerin en büyük avantajı son derece hızlı bir şekilde istenilen adrese ulaşabiliyor olmasıdır. Bazen şiddetli yağmurda, rüzgarda, karda motor kurye hizmetlerini askıya almak gerekebilir. Çünkü bu hava koşulları motor kuryeler için son derece tehlikelidir. Bir kurye trafik dumanından korunmak için kask, deri, eldiven, çizme ve bazen maske gibi güvenlik kıyafetleri giyer. Ağır bir kese veya çanta takmaları gerekebilir.

Motor Kurye Hizmeti Neden Önemlidir?

İki yönlü telsizler veya cep telefonları kullanarak bir ana depo ile sürekli temas halinde olan motosikletli kuryeler, planlı teslim alma talimatları alır. Toplama ve bırakma görevleri tipik olarak şunları içerir:

  • Koleksiyondan sonra öğe veya öğeler için imzalama.
  • Teslimat rotasını planlamak, sapmalar ve sıkışık rotalar arasında gezinmek.
  • Paketlerin genellikle muhatabına teslim edilmesi gerekir.
  • Alıcı imzalarının alınması ve teslimat sürelerinin belgelenmesi.
  • Merkez depo ile teslimatın onaylanması ve bir sonraki iş için talimatların toplanması.

Profesyonel Motor Kurye Hizmetleri

Firma bünyemizde motor kurye ekibi mevcuttur. Bu ekip çeşitli evrakların teslim edilmesini ve teslim alınmasını sağlamak amacı ile firmamız bünyesinde faaliyet göstermektedir. Sabah ve öğleden sonra günde 2 kez merkez ofisten evrak alıp gerekli kurumlara evrak teslimi yapılmaktadır. Bu sayede evrakların gecikmesi nedeni ile işlerde aksamaların meydana gelmesi durumu söz konu değildir. Bunun yanı sıra motor kuryeler bize gelmesi gereken orijinal evrakları da müşterilerimizden alarak merkez ofise getirmektedir.

Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve kusursuz hizmetleri sunmaktadır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.