OKSB ve YYS Alım Süreçleri Yönetimi

OKSB ve YYS alım süreçleri ile beklentilerinize cevap verecek çözümlere odaklanmaya ne dersiniz? Performans Gümrük Müşavirliği ile beklentilerinize cevap verirken kaliteden yana tercih de kullanabilirsiniz. O halde OKSB ve YYS ile alakalı sizi bekleyen alternatiflere daha yakından bir göz atalım!

OKSB Alım Süreci

Onaylanmış Kişi Statüsü Belgesi olarak da bilinen OKSB, Gümrük Mevzuatı çerçevesinde kolaylaştırıcı işlemlere kapı aralamayı sağlar. İşlemlerin bürokratik engelleri aşarak daha kaliteli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi adına OKSB almak hayli değerli olacaktır. Performans Gümrük Müşavirliği olarak OKSB almanızı sağlarken bu konuda bilgi sahibi olmanızın da avantajlarını ön plana çıkarıyoruz.

OKSB almak için iki temel türden söz etmek muhtemeldir. İhracatın sadece mavi hattan işlem gördüğü bu türde ihracat 1000 rejimleri söz konusudur. Diğer belge türünde ise 3151 ve 1040 gibi rejimler de söz konusu olur. Bu kapsamda da önemli olan hangi seçeneği tercih edeceğiniz olacaktır. Belge türüne göre şartlar değişkenlik göstermektedir.

OKSB alım süreçleri ile alakalı ihtiyaçlarınıza cevap vermek ve süreci pratik bir şekilde tamamlamak adına yapmanız gereken sadece Performans Gümrük Müşavirliği ile iletişime geçmek olacaktır. Alanında uzman personelimiz sayesinde beklentilerinize maksimum anlamda cevap veriyoruz.

OKSB ve YYS Alım Süreçleri Yönetimi

YYS Alım Süreci

Performans Gümrük Müşavirliği olarak beklentilerinize cevap verecek çözümler üretmeye odaklanıyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz YYS alım hizmetleri sayesinde de avantajlardan fayda sağlamanıza olanak tanıyoruz.

YYS, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü olarak bilinmektedir. Bu belge sayesinde çeşitli avantajlardan fayda sağlamak mümkün olurken bürokratik engelleri aşmak mümkün olacaktır. Aşağıda sıralanan imtiyazlara sahip olmak adına YYS alım süreçlerinizin daha kaliteli bir şekilde gerçekleşecektir. İşte YYS ile elde edeceğiniz imtiyazlar!

  • Belge eksikliğine rağmen beyanname verebilirsiniz,
  • ATR belgesi düzenleme konusunda basitleştirilmiş işlemlerden yararlanabilirsiniz,
  • Eşya kıymetine bakılmaksızın fatura beyanı mümkün olur,
  • İhracat işlemlerinin gümrükleme işlemleri yerinde gerçekleştirilir,
  • İthalat işlemlerinde yerinde gümrükleme imkânı elde edilir.

Tüm bu ayrıcalıkları elde etmek adına siz de Performans Gümrük Müşavirliği ayrıcalıklarından fayda sağlamalısınız. Alanında uzman personelimiz ve size özel çözümlerimizle kaliteden yana taviz vermiyoruz!

YYS Alımı için Gerekli Koşullar

YYS alım süreçleri ile alakalı olarak hangi koşulların gerekli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu kapsamda aşağıdaki koşulları taşımanızın değerli olacağını ifade edebiliriz.

  • Serbest Bölgeler dahil Türkiye Gümrük Bölgeleri’nde yerleşik olmak,
  • Son 3 yılda faaliyet göstermek,
  • Ticari kayıtlarda güven ve şeffaflığı ön plana çıkarmak,
  • Mali yeterliliği kanıtlamak,
  • Terör bağlantısı olmaması.

Tüm bu koşulları taşıyorsanız ve YYS alımı için başvurmayı düşünüyorsanız Performans Gümrük Müşavirliği ile iletişime geçebilirsiniz. Size kusursuz bir süreç ile harika çözümler sağlayacağız!