Sigorta ve Nakliye Organizasyonları

Sigorta ve nakliye organizasyonları firmamız tarafından müşterilerine sunulan en önemli hizmetler kapsamında yer almaktadır. Taşımacılık hizmetlerinde büyük bir öneme sahip olan sigorta ve nakliye organizasyonları ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik. Şimdi gelin sigorta ve nakliye organizasyonları hizmetinin kapsamını detaylı bir şekilde inceleyelim.

Sigorta Hizmeti Kapsamı

Yükünüzün kaybolması veya zarar görmesi gibi finansal riskleri azaltan uygun fiyatlı teminat sunulmaktadır. Bu sayede kendinizi ve mallarınızı güvende hissedebilirsiniz.  Sigorta hizmetleri kapsamında etkili çözüm ve uzlaştırma sağlayan basit talep süreci söz konusudur. Bir problem yaşamanız durumunda karşınızda yetkili bir kişi olacaktır.

Sigorta ve Nakliye Organizasyonları

İşlemsel nakliye sigortası programı ile sigortalı zararlar fatura tutarı üzerinden değerlendirilir ve teminat firmamız tarafından taşınan tüm yükler için geçerlidir. Yük gönderileriniz için kargo sigortasını, gönderinizi rezerve ederken sigorta ve nakliye organizasyonları kapsamında hizmet almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Yaygın bir yanılgı, gönderilerin, sorumluluk sınırları boyunca taşıyıcı tarafından otomatik olarak sigortalanmasıdır. Gerçek şu sigorta ki taşıyıcı sorumluluğunda değildir. Bu nedenle gönderinizin tam değerini korumayabilir. Taşıyıcı sorumluluğu, sevkiyatın gerçek değerinden bağımsız olarak sevk edilen öğelerin durumuna ve navlun sınıfına dayalı sınırlara sahiptir. Gönderinizin tam değerini geri alamayabilirsiniz. Çünkü her taşıyıcının navlun durumuna ve navlun sınıfına göre geri ödeme limitleri vardır. Taşıyıcının sorumluluk sınırlarının bir hak talebinin ödenmesi için belirli bir son tarihi yoktur. Taşıyıcının ihmali kanıtlanmalı ve teslimat makbuzu varışta hasar bildirimini içermelidir. Sürücü ayrıldıktan sonra hasar tespit ederseniz, 5 gün içinde bildirin ve 15 içinde bir talepte bulunun.

Nakliye Hizmetleri

Firmamız tarafından sunulan hizmetlerden bir tanesi de nakliye hizmetleridir. Firmamıza gelen talepler doğrultusunda yurtdışı araç organizasyonlarını en kaliteli ve profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz. Limanlardan gerçekleştirilen işlemlerden konteyner taşımaları için araçların organizasyonlarının gerçekleştirilmesine kadar çeşitli faaliyetler firmamız tarafından sürdürülmektedir. Bunun yanı sıra depo limanlarından firmanıza yapılacak iç nakliye organizasyonları da tarafımızdan gerçekleştirilmektedir.

Profesyonel Hizmetler

Firmamız sigorta ve nakliye organizasyonları kapsamında firmamızdan çıkışı sağlanacak olan eşyaların emtia sigortalarını tanzim etmektedir. Bunun yanı sıra taraflar sigorta konusunda bilgilendirilmekte ve nakliyat abonman sözleşmeleri gerçekleştirilmektedir. Nakliyat abonman sözleşmeleri kapsamında sigorta poliçesi tarafımızdan tanzim edilmektedir. Talep edilmesi durumunda ihracatçı firmalara ihraç edilecek olan eşyalar ile ilgili sigorta poliçesi tanzim edilebilmektedir.

Bu noktada firmamızın sunmuş olduğu güvence kapsamında sürecin en iyi şekilde takip edilmesini ve meydana gelebilecek problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.