Teminat Çözümü

Teminat çözümü, gümrük işlemlerinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Performans Gümrük Müşavirliği kalite ve çözüm odaklılığı sunmayı hedeflerken teminat çözüm işlemlerinde sizlere destek olmayı arzu eder.

Teminat; Gümrük uygulamaları çerçevesinde muafiyete tabi bir malın ithalatı gerçekleştirilirken vergi ve harçların bir taahhüt karşılığında geri alınmak üzere verilmesidir. Teminatların Çözümü süreci ise bahse konu teminatın muafiyet kapsamında geri alınması olarak kabul edilmektedir. Performans Gümrük Müşavirliği olarak verdiğiniz teminatların çözülmesini sağlarken kusursuz bir sürece imza atmanıza imkân tanıyoruz.

Gümrük Muafiyeti ile ithalat gerçekleştirme hakkı olan pek çok işletme bu hakkı kullanmaması nedeniyle kayba uğrar. Teminatların çözümü işlemlerini bilmeyen ya da tam olarak başaramayan işletmeler için kaliteli çözümler sunuyoruz. Bu sayede de muafiyetin maddi anlamda avantaj getirmesine kapı aralıyoruz.

Teminat Çözümü

Teminatların Çözülmesi Süreci Nasıl Gerçekleşir?

Teminatın çözülmesi sürecinde ilk olarak işletmenin bir Gümrük Muafiyeti sahibi olması gerekmektedir. Söz konusu muafiyet çerçevesinde ithalatı yapılan ürünün yurda girişi için vergi ve harçların ödenmesi gerekmektedir. Bu aşamada ödeme yapılmaması ürünün ülkeye girişinde problemlere yol açabilir. Verilecek teminat çerçevesinde hem ödemelerin geri alınması hem de malın ülkeye girişi sağlanır.

Teminatın çözülmesi sürecinde ise ödenen meblağın eksiksiz bir şekilde geri alınması mümkün olur. Siz de bu konuda en başarılı çözümlerden yarar sağlayarak kusursuzluğu elde edebilirsiniz. Özellikle de teminat çözümünde problem yaşayacağını düşünen işletmeler için Performans Gümrük Müşavirliği kaliteli seçeneklere kapı aralar.

Teminat Çözümü Hangi Durumlarda Gereklidir?

Teminatların çözülmesi amacıyla destek almak adına Gümrük Muafiyeti söz konusudur. Ancak bu muafiyetin hangi kapsamda olduğu bazen soru işareti yaratır. Daha açık bir şekilde vurgulamak gerekirse teminat işlemleri ile alakalı olarak Dahilde İşleme, Geçici İthalat, Gümrük Kontrolü Altında İşleme ve Gümrük Antrepo seçeneklerinden söz etmek gerekmektedir.

Teminatların çözülmesi ile alakalı olarak kaliteli hizmet alabileceğinize dikkat ederek harekete geçebilirsiniz. Bu konuda Performans Gümrük Müşavirliği olarak maksimum performans sağlamayı arzu ediyoruz.

Neden Performans Gümrük Müşavirliği?

Performans Gümrük Müşavirliği olarak sizlerden gelen taleplere en ideal çözümlerle cevap veriyoruz. Bu sayede kalite ve kullanışlılığı ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Siz de bu konuda en özel seçeneklerle hizmet almak istiyorsanız yapmanız gereken sadece süreci bizlere bırakmak. Uzman personelimiz ve gümrük uygulamalarında profesyonel hizmet sunan müşavirlerimizle sizlere destek oluyoruz.

Farklı konularda tecrübe kazanmış olmamızın da verdiği güçle başka gümrük müşavirliklerinin sizlere sunamayacağı çözümleri ön plana çıkarıyoruz. Üstelik hızlı, hatasız ve çözüm odaklı hizmetlerimiz sayesinde beklentilerinize cevap vermeyi hedefliyoruz. Siz de bu konuda bizden destek alarak kusursuzluğu yakalamaya başlayabilirsiniz.