TSE Belgelendirme Uygulamaları

TSE belgelendirme uygulamaları, bir marka ya da işletme için oldukça özel süreçlerdir. Türk Standartları Enstitüsü’nce belirlenmiş düzenlemelere uygun olunmasını ifade eden belgelendirme işlemleri ile ticari süreçleri daha başarılı bir şekilde sürdürmek mümkün olacaktır. Performans Gümrük Müşavirliği olarak kalite ve kusursuzluk anlamına gelen süreçlerle sizlere destek olmayı arzu ediyoruz!

Ürünlerin üzerine yerleştirilecek olan TSE damgası ile daha güçlü bir satış pozisyonuna sahip olmak mümkün olur. Üstelik ürünün ulusal ve uluslararası pazarlardaki rekabet gücü de artış gösterir. Bu kapsamda sizlere sunduğumuz belgelendirme çözümleri ile daha kusursuz bir sürece imza atabilirsiniz.

T.S.E Belgelendirme Uygulamaları

TSE Belgesi ile Edeceğiniz Avantajlar

Türk Standartları uygunluğunu yakalamak istediğinizde alacağınız belgenin sizin adınıza sağlayacağı ayrıcalıklar hayli fazla olacaktır. Bu nedenle de aşağıdaki detayları değerlendirerek harekete geçmeniz sizin adınıza oldukça özeldir.

  • Maliyetlerde ciddi bir düşüş gözlemlenirken bu sayede ticari hacim de de artış yaşanır,
  • Ulusal ve uluslararası pazarlara ulaşmak çok daha kolay olur,
  • Pazarda ürünlerin hızlı bir şekilde satışının gerçekleşmesi muhtemel olur,
  • Tüketicilerin ürünlerinize güven duyması mümkün olur,
  • Ürünün güvenli olması sayesinde marka değeri yükselir,
  • Hem kamu hem de özel sektör ihalelerinde avantajlardan yarar sağlamak muhtemeldir.

TSE belgelendirme işlemleri ile alakalı çözümler için siz de hemen harekete geçebilirsiniz. Kusursuz bir süreç ve çok daha fazlası için Performans Gümrük Müşavirliği ile iletişime geçmenizi öneriyoruz!

TSE Belgelendirme Uygulamaları Nasıl Gerçekleşir?

TSE kapsamında belgelendirmenin gerçekleştirilmesi amacıyla öncelikle üretim sahasında bir yerinde kalite kontrol yeteneğinin olup olmadığı değerlendirilmektedir. Tesiste bu tür bir uygulama mevcutsa bir sonraki safhaya geçilir. Muayene ve kontroller gerçekleştirilerek TSE kapsamında olunup olunmadığı incelenir. İncelemeler neticesinde sonucun olumlu olması halinde TSE Uygunluk Belgesi 1 yıllık süre için verilir. Bu süre tamamlanmadan önce yenileme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlerdeki TSE damgasının kaldırılması gerekecektir.

TSE Uygunluk Belgesi Nasıl Yenilenir?

TSE belgelendirme uygulamaları kapsamında oldukça önemli bir husus olan yenileme işlemleri ile alakalı olarak koşulların sürdürülmesi gerekmektedir. Daha farklı bir şekilde ifade etmek gerekirse TSE için yeni başvurmuş markaların taşıması gereken özellikler 2. ve sonraki yıllarda da olmalıdır. Bir eksiklik ya da uygunsuzluk durumunda bunun ortadan kaldırılması gerekecektir.

TSE belgesi ile alakalı merak ettiğiniz bütün konulara en doğru cevabı Performans Gümrük Müşavirliği seçenekleri ile veriyoruz. Üstelik belge taleplerinizde sizlere en kaliteli çözümleri sağlamayı da ihmal etmiyoruz. Bu kapsamda Performans Gümrük Müşavirliği ile iletişime geçerek kaliteli ve kullanışlı seçeneklerden yarar sağlayabilirsiniz. TSE ile elde edeceğiniz avantajları da dikkate alarak sizin için kusursuz bir sürece imza atmayı deneyebilirsiniz.